3 lip Brak komentarzy admin Firmy , , ,

To, czego firma naprawdę potrzebuje, to dopasowanie systemu telefonicznego do ogólnej strategii biznesowej i wspieranie jego wymagań. Aby to osiągnąć, system telefoniczny musi mieć pewne specyficzne cechy. Telefon służbowy to nie koniecznie smartfon, a oferta promocyjna to nie tylko koszty. Oto pięć z tych rzeczy, które musi mieć telefon służbowy.

Zasięg – oznacza to, że powinieneś być w stanie odbierać swój telefon służbowy, gdziekolwiek jesteś, nie tylko wtedy, gdy siedzisz przy biurku. Powinieneś również móc zadzwonić do klienta lub partnera biznesowego, który wydaje się pochodzić z Twojej firmy, niekoniecznie z twojego telefonu komórkowego.

Integracja – Powinieneś być w stanie przekazywać połączenia do numeru wewnętrznego w firmie, a ludzie powinni mieć możliwość przesyłania połączeń do ciebie. Powinni również mieć możliwość skontaktowania się z Tobą, wybierając numer wewnętrzny. Ponadto, jeśli masz recepcjonistę, ta osoba powinna być w stanie stwierdzić, czy jesteś dostępny, a następnie przekazać połączenia do ciebie.

Bezpieczeństwo – biznesowe rozmowy telefoniczne to coś więcej niż pogawędka. Musisz wiedzieć, że zawartość twoich połączeń telefonicznych jest bezpieczna, że ​​są chronione przez szyfrowanie i że dostęp do twojej części systemu telefonicznego jest również chroniony. Musisz także wiedzieć, kto zarządza częścią VoIP twojego systemu telefonicznego, aby nie uznać, że krytyczna działalność musi być kierowana przez naród podlegający biurokratycznym kaprysom lub działaniom legislacyjnym lub wykonawczym.

Niezawodność – Twój system telefoniczny musi być tam, kiedy go potrzebujesz. Nawet kilka minut przerwy w dostawie prądu może kosztować firmę tysiące dolarów, a długotrwały przestój może zaryzykować samą firmę. Podczas gdy wiele uwagi poświęca się stronie internetowej Twojej firmy, a to z pewnością ma kluczowe znaczenie, system telefoniczny Twojej firmy jest co najmniej tak samo ważny. Tak właśnie rozmawiasz z klientami i klientami, jak współpracujesz ze swoimi kolegami (przynajmniej w sprawach rutynowych) i jak szybko można prowadzić szybkie rozmowy, które usprawniają przepływ pracy. Prawdopodobnie możesz to wszystko zrobić dzięki wiadomościom błyskawicznym i czatom, takim jak w Slacku, ale mowa jest znacznie bardziej wydajna.

Jakość – Twoje rozmowy telefoniczne muszą brzmieć tak, jakbyś prowadził interesy. Nie chcesz zniekształconych i zepsutych rozmów, zniekształconych głosów lub statycznych. Stałe połączenie telefoniczne o niskiej jakości obniży twoją wiarygodność jako firmy, nie mówiąc już o utrudnianiu podstawowej komunikacji.

Zauważysz, że nigdzie na tej liście nie wspomniałem o kosztach. Dzieje się tak dlatego, że uruchomienie klienta VoIP na telefonie komórkowym będzie kosztowało pieniądze oprócz tego, co płacisz za usługę komórkową, a być może nawet kosztu podstawowego dla systemu VoIP. Koszty pochodzą z dwóch miejsc: kosztu samego klienta (lub kosztu za użytkownika dla niektórych systemów) i kosztów danych od operatora komórkowego. I to nie licząc innych kosztów, które prawdopodobnie poniesiesz, takich jak te z agenta zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM), jak również z implementacji zabezpieczeń punktu końcowego.