Coraz więcej ludzi poszukuje dodatkowego zatrudnienia. Studenci jak również uczniowie szkół średnich chcą dorobić kilka złotówek do kieszonkowego, a osoby dorosłe poszukują dodatkowego dochodu, dzięki któremu mogłyby choć trochę podreperować domowy budżet, tak aby bez problemu pieniędzy wystarczało od pierwszego do pierwszego. Rozwój rynku pracy sprawił że, obecnie nie ma zupełnie żadnego problemu z pozyskaniem dodatkowego zajęcia na kilka lub też kilkanaście godzin tygodniowo. Gdzie można znaleźć dodatkowe oferty pracy?

Internetowe oferty pracy
Najbardziej rozpowszechnionym sposobem na znalezienie dodatkowej pracy jest przeglądanie portali z ogłoszeniami w Internecie które dotyczą tematyki zatrudnienia. Większość takich stron internetowych zawiera rozbudowany system filtrów ofert pracy, dzięki czemu bez najmniejszego problemu można odszukać ciekawe propozycje. Rezultaty wyszukiwania da się przefiltrować między innymi po charakterze zatrudnienia – czy ma to być praca weekendowa czy w pełnym wymiarze godzin, typie zatrudnienia – umowa o pracę, umowa zlecenie czy umowa o dzieło, jak również po nazwie danego stanowiska. Wiele portali pozwala także określić pożądane wynagrodzenie. Propozycje pracy codziennie są aktualizowane – chcąc otrzymywać najnowsze oferty dobrze jest zapisać się do newslettera, wówczas na wskazany w trakcie rejestracji adres e-mail będą codziennie wysyłane świeże oferty. Serwisy z ogłoszeniami można wykorzystać także umieszczając na nich ogłoszenie o tym, że poszukuje się dodatkowego zarobku. Warto zaznaczyć w takiej ofercie jak największą ilość szczegółów, by zainteresować swoją osobą potencjalnego pracodawcę.

Agencje pracy tymczasowej
Alternatywnym rozwiązaniem, którego warto poszukać chcąc otrzymać dodatkowe zlecenia są agencje pracy tymczasowej. Korzystając z takiej formy zatrudnienia umowę podpisuje się z agencją, a nie bezpośrednio z pracodawcą. Daje to możliwość dogodnego dostosowania grafiku do własnych potrzeb. Można w umowie zaznaczyć przykładowo, że jesteśmy zainteresowani tylko i wyłącznie pracą weekendową. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które w tygodniu się uczą lub wykonują inne obowiązki. Dobrze jest szukając dodatkowej pracy odwiedzić przynajmniej parę takich miejsc, aby posiadać jak najlepsze rozeznanie w dostępnych na rynku ofertach.

Poszukiwanie dodatkowego zlecenia na własną rękę
Dodatkowego zarobku da się poszukać także we własnym zakresie. Możliwości w tym względzie jest niezmiernie dużo. Do kieszonkowego można dorobić przykładowo wyprowadzając psy na osiedlu lub robiąc sąsiadom zakupy. Jest to oferta skierowana przede wszystkim do osób które są jeszcze w trakcie nauki, gdyż osiągany zarobek nie jest w tym przypadku nazbyt wysoki, lecz na początek z całą pewnością się przyda. Osoby, które są zatrudnione na cały etat i zatrudnione są na umowę o pracę powinny pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach muszą otrzymać od pracodawcy zgodę na podjęcie dodatkowego zatrudnienia. Zazwyczaj nie ma z tym najmniejszego kłopotu, zwłaszcza jeżeli dodatkowa działalność nie stanowi konkurencji dla firmy. Praca wykonywana w weekendy może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych kilku groszy, a jest to pierwszy krok do pozbycia się ewentualnego zadłużenia. Dodatkowe zatrudnienie to same plusy. Głównym z nich jest oczywiście zarobek jednak kolejny etat można również rozpatrywać jako sposób zdobycia doświadczenia, które w przyszłości otworzy kolejne możliwości progresu zawodowego.