15 paź Brak komentarzy admin Firmy , , ,

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób – zwłaszcza młodych – decyduję się na założenie własnego interesu. Często jest to spowodowane chęcią zbudowania własnej marki, sprawdzenia swoich zdolności menadżerskich, oraz pracy na własnych zasadach. Wiele osób pragnie także pracować w dziedzinie, która ich interesuję, oraz rozwijać własne zainteresowania. Przykładowo: osoba, która pasjonuje się literaturą, może otworzyć własną księgarnię – dzięki temu będzie ona pracowała w interesującej ją branży i wzbogacała się na tym.

Otworzenie własnego biznesu to także doskonały pomysł dla osób, które są zmęczone wykonywaniem poleceń i chcą uwolnić się od irytującego przełożonego. Własny biznes pozwala na stworzenie idealnych warunków pracy i otoczeniu się ludźmi, z którymi będzie pracowało się jak najlepiej. Jeśli dana osoba ma dobrze przemyślany plan na firmę, zapał, oraz chęci, jedyną rzeczą, jaką potrzebuję jest kapitał na „rozkręcenie” interesu. Rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności wiąże się z wieloma wydatkami, takimi jak np. wynajęcie lokalu, kupno wyposażenia itp. Niektóre osoby mają już odłożone własne oszczędności, właśnie w celu założenia swojej wymarzonej firmy; inne natomiast muszą jeszcze poszukać funduszy. Jeśli należymy do tej drugiej kategorii, możemy zwrócić się z naszym biznesplanem do banku i zaciągnąć pożyczkę. Pożyczki firmowe umożliwiają rozpoczęcie własnej działalności oraz mogą wspierać jej rozwój; należy jednak pamiętać, że mogą one wiązać się również z obciążeniami. Uzyskanie takiej pożyczki zależy oczywiście od naszej zdolności kredytowej, często więc stanowi to problem, szczególnie dla młodych przedsiębiorców.

Banki oferują jednak wiele opcji zaciągnięcia kredytu, w zależności od potrzeb kredytobiorcy. Wyróżnić możemy przede wszystkim następujące opcje: kredyt na start; kredyt obrotowy dla firm; kredyt w rachunku bieżącym; kredyt inwestycyjny dla firm. Idealną opcją dla przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna własna działalność, jest kredyt na start. Oczywiście w przypadku zdecydowania się na taki kredyt, niezbędne jest złożenie wniosku kredytowego i przedstawienie następujących dokumentów: biznesplanu, zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami na ZUS, czy wpisu do rejestru działalności gospodarczej. Wiele banków oferuję różne kwoty, możliwość starania się o kredyt online, możliwość korzystnego rozłożenia rat. Przed przystąpieniem do złożenia wniosku kredytowego, należy gruntownie przemyśleć i przejrzeć oferty poszczególnych banków. Należy wybrać taką ofertę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb. Ponieważ założenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się z dużymi kosztami, warto zastanowić się nad zaciągnięciem kredytu firmowego.

Pozwoli nam to na szybkie zdobycie kapitału i łatwy start. Należy jednak wybrać tak, by spłata kredytu nie stanowiła dla nas większych trudności. Pożyczki firmowe są w dużej mierze idealnym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców, którzy dopiero startują z własnym biznesem i potrzebują kapitału niezbędnego do rozpoczęcia działalności.