15 paź Brak komentarzy admin Firmy , ,

Przygotowanie imprezy może wydawać się trudne. Imprezy firmowe odbywają się z wielu powodów. Twoja firma może potrzebować podwyższenia morale, edukacji, aby wszyscy sprzedawcy znaleźli się na tej samej stronie lub weekendu szkolenia i budowania zespołu do zarządzania. Bez względu na powody istnieją różne etapy planowania imprezy firmowej. Postępowanie zgodnie z szablonem będzie wymagało znacznie mniej stresu niż próba ponownego opracowania koła.

Jeśli ciężar planowania imprezy firmowej spadł na twoje kolana, bez wątpienia jesteś zestresowany. Planowanie wydarzeń jest trudne, szczególnie dla amatorów i tych, którzy nigdy wcześniej nie planowali imprezy. Planowanie imprezy firmowej wymaga niewiele więcej niż wykonanie szeregu kroków wspólnych dla profesjonalnych organizatorów imprez firmowych. Wykonaj dokładnie te kroki i nikt nie będzie wiedział, że wydarzenie Twojej firmy nie zostało zaplanowane przez profesjonalistów. Wymyśl temat. Niezależnie od tego, do czego służy wydarzenie – szkolenie, morale, budowanie zespołu – musi istnieć motyw utrzymujący to wydarzenie razem. Podjęcie decyzji o temacie wydarzenia poprowadzi wszystkie inne aspekty planowania. Ustaw przybliżony budżet. Nie musisz umieszczać pozycji w każdym punkcie budżetu. Powinieneś jednak mieć niejasne pojęcie o tym, ile zostanie wydane wszystko powiedziane. Ponadto powinieneś mieć niejasne szacunki, ile kosztują różne aspekty budżetu, takie jak jedzenie, zakwaterowanie, wynajem sali, rozrywka i inne ważne części wydarzenia. Sprawdź miejsca i dostawców. Potrzebujesz przynajmniej miejsca na swoje wydarzenie. Inne rzeczy, których możesz potrzebować, to jedzenie, meble i sprzęt audiowizualny. Umawiaj się z dostawcami, aby uzyskać ceny za oferowane usługi. Uzyskaj szeroką liczbę cytatów, aby mieć różne opcje równoważenia się.

Sfinalizuj menu za pomocą firmy cateringowej. Upewnij się, że masz opcje dla każdego wymagania dietetycznego – wegetariańskie, wegańskie, koszerne. Zdobądź dekoracje odpowiednie dla tematu. Zrób to po tym, jak zdecydujesz się na ostateczne miejsce, ponieważ wystrój będzie musiał pasować do miejsca. Wysyłaj zaproszenia. Możesz to zrobić za pośrednictwem poczty ślimakowej lub poczty elektronicznej, ale oba razem są najlepszą metodą. Możesz również użyć powiadomień e-mail, aby upewnić się, że ludzie odpowiedzieli na czas. Organizacja imprez to sporo pracy – warto o tym pamiętać.

Utwórz obszerną listę rzeczy do zrobienia. Utwórz główną listę wszystkich czynności, które należy zrobić przed wydarzeniem. Podaj termin, w którym zadania te muszą zostać zakończone. Zanotuj, komu, jeśli ktoś, zadania zostały delegowane. Kontynuuj zadania i upewnij się, że wszyscy biorą odpowiedzialność za przydzielone im obowiązki. Tydzień przed i jeden dzień przed przejrzyj listę i sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że wszystko zostało zrobione. Podczas gdy przygotowanie do wydarzenia może być jednym z najbardziej stresujących przeżyć w twoim życiu, będziesz bohaterem dnia podczas wydarzenia. Kiedy wszyscy zobaczą, jak dobrze wydarzenie zostało zorganizowane, będą pamiętać, że to ty jesteś odpowiedzialny. Pamiętaj, aby podzielić się kredytem ze wszystkimi, którzy pomogli Ci wykonać idealne wydarzenie firmowe.